Kiedy? 18.10.2023, 19:00
Gdzie? Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1

ńoko

Czasówka:

19:00 - bramka
20:00 - ńoko

„Aurora” to opowieść o kosmicznym duchu Jutrzenki, bogini zorzy porannej, brzasku i świtu, a także o tajemniczych ciałach niebieskich, które niosą ze sobą zarówno światło, jak i głęboko niepokojący chaos i mrok.

Ńoko porywający sposób łączy nowoczesną elektronikę z dark jazzem i psychodelicznym rockiem i wyniesie Was w niepowtarzalny i tajemniczy świat mitologii słowiańskiej i cyberpunka. Czy to połączenie brzmi jak zapowiedź nieobliczalnego, tajemniczego, kosmicznego? Przekonajcie się sami!

W składzie znajdują się Dawid Lipka (Zgniłość, Bizarre Penguin) na trąbce, Michał Jan Ciesielski (Quantum Trio, Michał Jan x Immortal Onion) na saksofonie i syntezatorze, Maciej Sadowski (Dead Vistula, LowBow, Gdańsk Necropolitan Orchestra) na kontrabasie i moogu oraz Tomasz Koper (Alfah Femmes, Jazxing Live, Tymon Tymański) na perkusji. 

Muzyka zespołu Ńoko powstaje podczas sesji improwizacji, gdzie kreatywność katalizowana jest pełnym energii, spontanicznym aktem wykonywania muzyki bez założeń i bez ograniczeń. Właśnie ta energia czyni muzykę zespołu świeżą, a rytmy transferują słuchaczy w niepohamowany taniec. Album „Aurora” to zapis jednej z tych improwizowanych sesji, zawierający 8 energetycznych kompozycji, tworzących zwięzłą całość.