Kiedy? 08.12.2023, 19:00
Gdzie? Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1

Schizma + Zespół Sztylety + 8 Minute Agony


Czasówka:
18:30 - bramka
19:00 - 8 Minute Agony
20:00 - Zespół Sztylety
21:05 - Schizma
 

Bilety

I pula (ściśle limitowana) - 50 PLN
II pula - 60 PLN
W dniu koncertu - 70 PLN

SCHIZMA
(hardcore / metal / punk)

Schizma to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych, zarówno w kraju jak i za granicą, polskich zespołów hardcore. Zespół powstał w 1990 roku i przez ponad trzy dekady istnienia, mimo szeregu roszad personalnych, nieprzerwanie gra, nagrywa i jest wierny bezkompromisowej stylistyce i przekazowi charakterystycznemu dla niezależnej sceny hc. Dorobek Schizmy to ponad dziesięć wydawnictw, lecz to czym żyje zespół i co jedna mu rzesze oddanych ludzi to występy na żywo, odzwierciedlające to co najważniejsze w hc: energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów.

Schizma zagrała blisko tysiąc koncertów w całej Polsce oraz kilkunastu krajach i mimo upływających lat wciąż gra zarówno małe lokalne gigi jak i duże festiwale docierając wszędzie gdzie płonie lub tli się ogień sceny niezależnej. Zespół dzielił scenę z takimi uznanymi składami jak Length Of Time, l’Espirit Du Clan, Strife, Madball, Integrity, Terror jak również Vader, Kreator, Cannibal Corpse, Anthrax czy DRI.

Rok 2023 przynosi długo wyczekiwany nowy album długogrający „Upadek” wydany nakładem wytwórni Piranha Music. Album, po dwóch ostatnich EPkach “Dla Was” i  “O Nas” oraz LP “Whatever It Takes Whatever It Wrecks“, kontynuuje nową erę w działalności grupy. HCTD!


ZESPÓŁ SZTYLETY
(noise rock, punk, post-hc)
https://www.facebook.com/sztyletyzespol
https://www.instagram.com/zespolszt

Szalenie przebojowa grupa wykonująca muzykę z szeroko pojętego nurtu noiserockowego, namiętnie romansującą z post-hardcorem i emo. Jeżeli nazwy takie jak Fugazi, Ewa Braun czy A Place to Bury Strangers coś Wam mówią, a energiczne koncerty nadpobudliwych muzyków biegających na scenie półmaratony to Wasza bajka - zdecydowanie polubicie ten kwartet.

8 MINUTE AGONY
(metal)
https://www.instagram.com/8_minute_agony/

Zespół metalowy założony w 2020 roku w Gdyni. Pierwsze demo grupa nagrała kiedy muzycy mieli zaledwie 11, 13 i 15 lat. EP „564” w całości zarejestrowana w studiu na setkę trafiła na bandcamp zespołu w czerwcu 2021. Obecnie 8MA kończą pracę nad debiutanckim albumem „8” na którym znajdzie się 10 utworów. Za nagranie i realizację materiału odpowiada Janek Galbas aka Dziablas. Płyta ukaże się nakładem kultowej niezależnej wytwórni Antena Krzyku. Tym samym 8 MINUTE AGONY staną się najprawdopodobniej najmłodszym metalowym zespołem z oficjalnym wydawnictwem w Polsce.