Kiedy? 20.10.2023, 19:00
Gdzie? Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety 70zł

Dezerter + KMKZ

Czasówka:

19:00 - bramka
20:00 - KMKZ
21:00 - Dezerter

DEZERTER

Dezerter, znany w latach 80-tych jako SS-20, swój debiut zapoczątkował w 1981 roku koncertem podczas X Mokotowskiej Młodzieżowej Jesieni Muzycznej. Pomimo kontrowersyjnych tekstów, sprzeciwień losu - przerwane koncerty, stan wojenny - zespół piął się ku górze. Od 1982 roku grupa oficjalnie przyjęła nazwę Dezerter, chwilę później po raz pierwszy zawładnęli profesjonalnym studiem nagraniowym, gdzie nagrali swoje EP-ki. Dopiero po zmianie ustroju w Polsce, Dezerter mógł regularnie koncertować, w tym czasie wydał również album „Wszyscy przeciwko wszystkim”. Pod koniec lat 90. z zespołu odszedł Tony przez co grupa kilka lat działała jako duet. W 2004 roku, po dołączeniu Jacka Chrzanowskiego, powstała płyta „Nielegalny zabójca czasu” oraz film z koncertu X Przystanku Woodstock.

Oprócz ogromnego sukcesu w Polsce, zespół pojawił się również na ścieżkach dźwiękowych filmów zagranicznych. W XXI wieku grupa wzmożyła liczbę koncertów w Wielkiej Brytanii i USA, a także w Niemczech, Czechach i Finlandii. 

KMKZ

KMKZ można określić jeszcze jako świeży zespół na polskiej scenie muzycznej. Basista znany jest niektórym z zespołu Agonya, gitarzysta grał w The Cuffs, a perkusista jest członkiem Orphanage Named Earth. Zespół dopełnia niezastąpiona wokalistka Agnieszka Karłowicz, której potężny głos trzeba usłyszeć na żywo. Grupa promuje swój najnowszy album “Prosto” wydany 12 sierpnia 2023 roku. Jest to ich tak naprawdę trzecia płyta, na której znajduje się 14 piosenek o agresywnym brzmieniu. Wytrawny punkowy meloman bez trudu usłyszy podźwięk polskiej sceny muzycznej w latach 90-tych.