Kiedy? 03.11.2022, 19:00 Koncert

18:00 - bramka

18:30 - Narbo Dacal

19:20 - Gorycz

20:30 - Angrrsth

Gdzie? Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1

Angrrsth + Gorycz + Narbo Dacal

⬛ ANGRRSTH (black, death metal / Toruń)
 
Toruński zespół zadebiutował w 2018 roku EPką "Znikąd" i z miejsca przykuł uwagę fanów grania spod znaku black/death metalu. Trzy lata później swoim debiutanckim długogrającym albumem "Donikąd" (Godz ov War) udowodnili, że nie byli tylko sezonową, lokalną ciekawostką. Choć album pełen jest niebanalnych tekstów, ciekawych aranżacji i pięknych melodii, to jednak wszystko schowane jest za solidnymi riffami i pędzącą na przód sekcją rytmiczną, dając finalnie nic innego, jak jakościowy, ekstremalny METAL. We wrześniu 2022 roku, również nakładem Godz ov War, ukaże się split Angrrsth / Czort, na którym toruński kwartet zaprezentował dwa premierowe utwory, których na pewno nie zabraknie na listopadowej trasie.
 
⬛⬛ GORYCZ (avantgarde black metal / Olsztyn)
 
Olsztyńska Gorycz powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. 2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, zespół wydał w Pagan Records swój debiutancki album “Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Materiał promowany był na żywo m.in. podczas wspólnej trasy z KRZTĄ. Po czterech latach ciszy Gorycz zapowiedziała w końcu następce świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany "Kamienie" ukaże sie również 2 listopada, również nakładem Pagan Records i będzie logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na "Piachu".
 
⬛⬛⬛ NARBO DACAL (doom, progressive metal, folk / Kraków)
 
NARBO DACAL to nowy projekt, w którego skład wchodzą Eliza (wokal / bas) oraz Bartek i Drut (kolejno: perkusja / gitara) znani m.in. z hardcorowej Inkwizycji. Ich niezbyt łatwa do określenia twórczość oscyluje gdzieś pomiędzy doom metalem, a metalem progresywnym, czerpiąc jednocześnie z wielu innych gatunków, takich jak m.in. folk, sludge czy nawet black metal. 28 stycznia 2022 nakładem Piranha Music premierę miała ich debiutancka EPka zatytułowana po prostu "Narbo Dacal", która nagrana i wyprodukowana została pod okiem M. w No Solace Studio. Zespół, pomimo krótkiego stażu, został zaproszony na takie festiwale, jak Castle Party czy Summer Dying Loud, a aktualnie powoli pracuje nad materiałem na długogrający album.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

fwk
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA. fwk