FAQ

FAQ - Health Pass Ticket

 

Health Pass Ticket to bilet, który umożliwia wstęp na wydarzenie dla osób zaszczepionych, po okazaniu Unijnego Certyfikatu COVID - EU Digital COVID Certificate (dalej  także jako UCC) - lub krajowego zaświadczenia o szczepieniu.

Wszystkie niniejsze postanowienia dotyczące UCC mają zastosowanie także do krajowych zaświadczeń o szczepieniu.

UCC przyznawany jest osobom, które przyjęły wymagane dawki szczepionki przeciw COVID-19. UCC, wraz z kodem QR, dostępny jest do pobrania po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta (https://pacjent.gov.pl/) w postaci pliku PDF nadającego się do prezentacji na urządzeniach mobilnych i do wydruku lub w aplikacji mObywatel, a także istnieje możliwość uzyskania wydruku UCC w punkcie szczepień lub w gabinecie lekarskim, posiadającym dostęp do aplikacji gabinet.gov.pl. 

Unijny Certyfikat COVID (UCC) jest ważny we wszystkich państwach członkowskich UE, a także w Islandii, w Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinie. Zaszczepieni obywatele krajów, które implementowały przepisy dotyczące UCC i legitymują się UCC wydanym przez odpowiednie organy krajowe, są uprawnieni do skorzystania z biletów z puli Health Pass Ticket. 

Niezmiennie na każde wydarzenie można także zakupić bilety z puli ogólnej. Nie wymagają one posiadania Unijnego Certyfikatu COVID. 

Przypominamy, że każda z pul - ogólna i Health Pass Ticket - są limitowane. Z tego powodu zachęcamy do zakupu właściwych biletów, żeby każda osoba zainteresowana koncertem miała możliwość zaopatrzenia się w wejściówkę w przedsprzedaży. 

 

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące Health Pass Ticket:

 

1. Czy zakupione dotychczas bilety upoważniają do uczestnictwa w wydarzeniu osoby, które nie posiadają Unijnego Certyfikatu COVID?

Tak, wszystkie zakupione dotąd bilety są ważne bez względu na fakt posiadania Unijnego Certyfikatu COVID. Nasze limity ilości osób przebywających na koncertach będą dostosowane do obecnie obowiązujących przepisów.

 

2. Czy osoby, które zakupiły Heath Pass Ticket, będą miały obowiązek przebywać w specjalnie wyznaczonych strefach na terenie wydarzenia?

Nie, posiadacze tego biletu mogą swobodnie poruszać się na terenie imprezy.

 

3. Czy posiadacze wcześniej zakupionych biletów z puli ogólnej będą musieli przebywać w osobnej strefie?

Na ten moment organizatorzy koncertów w pomieszczeniach zamkniętych muszą oferować uczestnikom miejsca siedzące z zachowaniem odpowiednich dystansów. Osoby nieposiadające Unijnego Certyfikatu COVID, dla bezpieczeństwa wszystkich zebranych, powinny skorzystać z tych miejsc, ale nie będą to strefy wydzielone, a dostępne dla wszystkich uczestników.

 

4. Czy bilet Health Pass Ticket będzie dodatkowo sprawdzany?

Oprócz sprawdzenia ważności biletu, każda osoba posiadająca Health Pass Ticket będzie miała obowiązek okazania kodu QR, który zostanie zeskanowany celem sprawdzenia, czy dana osoba przyjęła wymaganą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. W tym celu niezbędne będzie posiadanie aplikacji mObywatel na urządzeniu typu smartfon albo tablet i okazania UCC lub okazania UCC pobranego z Internetowego Konta Pacjenta w postaci pliku PDF nadającego się do prezentacji na urządzeniach mobilnych i do wydruku.

 

5. Czy aktualne testy na COVID-19 będą wymagane lub honorowane?

Testy na COVID-19 nie będą wymagane i nie będą stanowić podstawy do wejście na teren Imprezy na podstawie zakupionego  Heath Pass Ticket.

 

6. Czy w miejscu wydarzenia będą wykonywane szybkie testy na COVID-19?

Nie, Organizator nie będzie wykonywać żadnego rodzaju testów w kierunku wykrycia COVID-19,  

 

7. Zakupiłem bilet w puli ogólnej. Czy muszę go wymienić na Health Pass Ticket, jeśli posiadam Unijny Certyfikat COVID?

Nie. Uczestnik posiadający bilet z puli ogólnej nie ma obowiązku posiadania Unijnego Certyfikatu COVID. Nie wymieniamy biletów na Health Pass Ticket. To osobna pula.

 

8. Czy przy zakupie biletu Health Pass Ticket muszę okazać Unijny Certyfikat COVID?

W czasie zakupu biletu Health Pass Ticket każdy uczestnik musi oświadczyć, że posiada Unijny Certyfikat COVID i okaże go przed wejściem na wydarzenie. Przy zakupie HPT online, procedura ta odbywa się za pomocą zaakceptowania odpowiedniej rubryki. 

 

9. Termin otrzymania Unijnego Certyfikatu COVID wypada po dacie wydarzenia, w którym chcę wziąć udział. Bilet z której puli powinienem więc kupić?

Osoby, które do terminu koncertu nie będą posiadały Unijnego Certyfikatu COVID, powinny zakupić bilety z puli ogólnej. 

 

10. Czy wprowadzenie Health Pass Ticket wpłynie na liczbę biletów z puli ogólnej?

Nie, liczba biletów w puli ogólnej jest określona przez aktualne obostrzenia rządowe.

 

11. Czym jest Unijny Certyfikat COVID i w jaki sposób mogę go uzyskać?

Unijny Certyfikat COVID to dokument, który potwierdza wymagane dawki szczepionki przeciw COVID-19 dając prawo do swobodnego przemieszczania się w kraju i w Europie w czasie pandemii COVID-19. Jest on dostępny w postaci kodu QR.

 

Dostęp do Unijnego Certyfikatu COVID możesz otrzymać:

    • w formie papierowej lub multimedialnej - za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta

    1. Zaloguj się na stronie: https://pacjent.gov.pl/
    2. W rubryce „Certyfikaty” kliknij „Zobacz”.
    3. Po przejściu na podstronę: https://pacjent.gov.pl/ikp/certyfikaty, pod kolumną zatytułowaną „Certyfikat szczepienia”, wybierz „Pobierz kod QR”.
    4. Wygenerowany kod QR możesz pobrać jako PDF i wydrukować do okazania na bramce lub okazać w formie multimedialnej.

    • w formie multimedialnej - za pośrednictwem aplikacji mObywatel

    1. Na swoim urządzeniu mobilnym typu smartfon lub tablet pobierz aplikację mObywatel za pośrednictwem Sklepu Play (Android) lub App Store (IOS - Apple). 
    2. Po zarejestrowaniu się w aplikacji kliknij rubrykę „Szczepienie COVID-19”. 
    3. Wygenerowany kod QR o nazwie „Zaświadczenie o szczepieniu” lub „Unijny Certyfikat Covid” okaż przed wejściem na koncert.

Przypominamy, że Unijny Certyfikat COVID jest ważny po 14 dniach od pełnego zaszczepienia. 

Aktualne informacje dotyczące pandemii COVID-19 znajdziesz na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie

 

12. Jestem ozdrowieńcem/posiadam negatywny wynik testu na COVID-19 i posiadam z tego tytuły UCC. Czy mogę skorzystać z biletów z puli Health Pass Ticket?

Nie. Pomimo tego, że Unijny Certyfikat Covid wydawany jest także ozdrowieńcom, a także osobom posiadającym negatywny wynik testu – osoby te w dalszym ciągu są wliczane w limity osób biorących udział w Wydarzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Z uwagi na częste zmiany  przepisów dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii prosimy o regularne śledzenie zapisów FAQ i Regulaminów, które będą na bieżąco aktualizowane.